Hanna Laura Kaljo kureeritud rahvusvaheline grupinäitus uurib tervenemise ja loomingulisuse puutepunkte

Sam Smith, kaader videost „Lithic Choreographies“2018.

20. septembril avatakse esmakordselt Kai kunstikeskus ja koos sellega Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali kolmas rahvusvaheline grupinäitus „Lase oma tähelepanul…. pehmeneda ja laiali valguda“.

Hanna Laura Kaljo kureeritud näitus toob kokku kaheksa rahvusvahelist kunstnikku ning rõhutab loomingu ja vastuvõtlikkuse ühendust – vastuvõtlikkust meie endi ja meid ümbritseva suhtes.

Kuraator Hanna Laura Kaljo: „Kai kunstikeskuse avanäituse kureerimise protsess vanas allveelaevatehases, varasemalt suletud piirkonnas, on olnud juhitud intuitiivsest kuulamisest ja tajumisest. Olen püüdnud jääda avatuks loole, mis oma mitmekihilisuses ei lase end koheselt hoomata. Läänemere loksumine kunstikeskuse akende all ning valgusemängud, mis muudavad iga tunni näitusel erinevaks, loovad tasase keskkonna projekti jaoks, mis kutsub tähele panema ja kogema. Mul on hea meel kaasata nii väliskunstnike praktikaid kui ka kohalike noorte kunstnike töid.”

Tegu on Kaljo esimese kuraatorinäitusega Eestis. Esitletud kunstnike praktikad kätkevad endis nii kujutavat kunsti, meditatiivset liikumist, süvakuulamist, kirjutamist, tekstiilikunsti kui ka traditsiooniliste ravipraktikatega seonduvat. Näituse järkjärguliselt avalduv koreograafia on loodud võttes arvesse Eestile omast aastaajast tulenevat üleminekut pimeduse- ja jõudeajale. Publik on kutsutud näitust kogema erinevatel kordadel ja kellaaegadel, nii privaatsemate kui suuremale avalikkusele suunatud hetkede kaudu.

Kuraator: Hanna Laura Kaljo

Kunstnikud: Marie Kølbæk Iversen, Sandra Kosorotova, Pia Lindman, Andrea Magnani, Elin Már Øyen Vister, Carlos Monleon Gendall, Sam Smith ja Nele Suisalu

Näituse kujundus: Tõnu Narro

___

Kai kunstikeskuse ja näituse eelavamine pressile toimub neljapäeval, 19. septembril kell 15:00. Registreeri oma osalus eeva@kai.center

Kai avamist tähistab reedel, 20. septembril päikeseloojangul kell 19.28 algav Raphaele Shirley (USA) performance Kai ees õues, mis loob merelt, maalt ja õhust jälgitava ajutise skulptuuri.
Näitus avaneb 20. septembril vahetult peale Shirley performance’it.

Sündmus Facebookis

___

„Lase oma tähelepanul…. pehmeneda ja laiali valguda“
21.09.–01.12.2019
Kai kunstikeskus
Peetri 12, Tallinn
T–P 12:00–21:00
Pilet: 6 / 3€ / Kai kunstikeskuse piletiga saab avanäitust külastada kahel korral

20. septembril avab Noblessneri sadamalinnakus, endises allveelaevatehase kompleksis uksed rahvusvaheline Kai kunstikeskus. Üle 100-aastases muinsuskaitsealuses hoones on tipptasemel näitusepind, sajakohaline auditoorium, ühiskontor kunstivaldkonna institutsioonidele ning alates oktoobrist tegutsev rahvusvaheline residentuuriprogramm. 

Loe Kai kunstikeskuse kohta Artforumist

fotokuu.ee
kai.center

Toetajad:
Briti Nõukogu, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Euroopa Regionaalarengu Fond, Hispaania suursaatkond Eestis, Kuninglik Norra Saatkond, Norra Kaasaegse Kunsti Keskus (OCA), Põhjala pruulikoda, Põhjamaade Kultuuripunkt, Rahvakultuuri Keskus, Soome Instituut, Taani Kunstide Fond, Tallinna Kultuuriamet, TelepART, Viru Keskus.