Fotokuust

Tallinna Fotokuu programmivihiku leiad siit (eesti, inglise ja vene keeles)

Tallinna Fotokuu on omaalgatuslik rahvusvaheline kaasaegse kunsti biennaal, mille algatajaks on MTÜ Fotokunstnike Ühendus (Foku). 2019. aastal toimub biennaal viiendat korda 6. septembrist 3. novembrini.

Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaal võtab lähtepunktiks fotograafia ja kaamerakultuuriga seotud arengud ning keskendub kunsti seostele protsessidega kaasaegses ühiskonnas, majanduses ja poliitikas.

Kokku on Tallinna Fotokuu 2019 põhiprogrammis kolm rahvusvahelist grupinäitust Tallinna kunstiinstitutsioonides, filmiprogramm ning fotokunstimess. Lisaks toimub biennaali satelliitprogramm mitmetes Tallinna galeriides ja näitusepindadel.

Fotokuu oluliseks osaks on publikuprogramm ning eesti ja venekeelne haridusprogramm, mis toob välja seoseid erinevate näituste vahel, avab ja ka laiendab näitustel käsitletavaid teemasid. Publikuprogrammis on Eesti ja väliskülaliste loengud, giidiekskursioonid, töötoad, filmiõhtud ning haridusprogramm lastele ja noortele.

Tallinna Fotokuu 2019 biennaali juhivad Laura Toots ja Kadri Laas-Lepasepp ning tiimi kuuluvad koordinaator Sille Kima, kuraatorite assistent Kaisa Maasik, publikuprogrammide juht Kulla Laas, haridustöötajad Laura Arum-Lääts ja Anastassia Langinen, trükiste koordinaator Piret Karro, kujundajad Jaan Evart ja Ott Kagovere, veebiprogrammeerija Ranno Ait, turunduseksperdid Anastassia Dratšova, Natalie Mets ja Piret Reinson. Biennaali põhiprogrammi kuuluvat Foto Tallinn kunstimessi veavad Helen Melesk ja Kadi-Ell Tähiste.

Tallinna Fotokuu 2019 tiim. Vasakult: Kulla Laas, Ott Kagovere, Kadi-Ell Tähiste, Ranno Ait, Jaan Evart, Natalie Mets, Anastassia Langinen, Kadri Laas, Laura Arum-Lääts, Helen Melesk, Laura Toots ja Kaisa Maasik. Foto: Helen Melesk.