Tallinna Fotokuu ’19 kuulutab välja satelliitprogrammi avatud konkursi

Marge Monko “Veatu, õmblusteta”. Installatsioon Vabaduse väljakul, 2017.

Foto: Kristina Õllek

Tallinna Fotokuu 2019 kaasaegse kunsti biennaal (06.09.–03.11.2019) kuulutab välja avatud konkursi satelliitprogrammi kunstiprojektide leidmiseks.

Kandideerima on oodatud kollektiivid, kunstnikud, kuraatorid, mõtlejad, kirjutajad ja teised kultuuriloojad. Projekte võivad esitada nii väljakujunenud programmiga organisatsioonid kui ka uued platvormid.

Satelliitprogrammi projektideks on oodatud näitused, raamatuesitlused, performance’id, lugemisõhtud ja muu formaadiga üritused. Projektid võivad olla nii suured kui väikesed, leida aset nii era- kui avalikus ruumis Tallinna linnas. Satelliitprogrammi näitused ja üritused peavad toimuma biennaali vältel septembris ja oktoobris 2019. Programmis osalemine on tasuta.

Fotokuu satelliitprogrammi eesmärk on lisaks põhiprogrammile tutvustada kohalikule ja rahvusvahelisele külastajale eriilmelisi kunstiprojekte ja näitusepaiku. Soovitavalt käsitlevad satelliitüritused Fotokuu 2019 põhiprogrammi temaatilisi aluseid.

Käesoleva aasta biennaali põhiprogramm pakub võimalust mõtiskleda omandi, kuulumise, vastutuse, rahutukstegevate tehnoloogiliste uuenduste, nüüdisaegse maailma ärevuse ja sellega kohanemise ning ühiskondlike normide küsimuse alla seadmise üle. Laiemalt võtab Fotokuu lähtepunktiks kaamerakultuuriga seotud arengud.

Põhiprogrammi kuulvad rahvusvahelised rühmanäitused EKKMis (kuraator Heidi Ballet), Tallinna Kunstihoones (kuraator Post Brothers koos Simone Dybbroe Mølleriga) ja Kai kunstikeskuses (kuraator Hanna Laura Kaljo) ning kunstifilmide programm kinos Sõprus (kuraator Ingel Vaikla).
24.–29.09.2019 toimub Tallinna Fotokuu raames Professional Week, mis on loodud uute diskussioonide tekkeks eesti ja välisriikide kunstiprofessionaalide vahel ja kunstitöötajate rahvusvaheliste koostöövõimaluste arendamiseks. Samal ajal leiab aset ka Foto Tallinn kunstimess.

Tallinna Fotokuu 2019 satelliitprogrammi valitud projekte:
– tutvustatakse biennaali ametlikes kommunikatsioonikanalites;
– lisatakse biennaali programmitrükisesse;
– lisatakse biennaali Professional Weeki kontaktürituste programmi, juhul kui projekt toimub samal nädalal;
– kaasatakse biennaali publiku- ja haridusprogrammidesse, mida viivad läbi Fotokuu haridustöötajad.

Projekti korraldajad vastutavad näitusepaiga leidmise ning kõigi kulude eest, mida projekti elluviimine nõuab.

Taotlusele tuleb lisada:
– projektikirjeldus (2000–2500 tm), millest selgub seos Tallinna Fotokuu põhiprogrammiga, projekti pealkiri, toimumisaeg ning -koht, PDF formaadis;
– projekti lühikirjeldus inglise keeles (500–700 tm), PDF formaadis;
– Curriculum Vitae (1–2 lk) või iga osaleja biograafia, PDF formaadis;
– 3–5 pilti, JPG formaadis, ühe faili maksimaalne suurus on 2 MB.

Osalevad projektid valib välja Tallinna Fotokuu biennaali kuraatorite tiim koos nõuandva kojaga. Osalejaid teavitatakse 3. juuliks 2019.

Taotluste esitamise tähtaeg on 28. mai 2019.
Taotlused palume saata: koordinaator@fotokuu.ee

Küsimuste korral palume pöörduda:
koordinaator@fotokuu.ee