Sündmused

Töötuba: Carlos Monleon Gendall „The fasting of the Luna moth“

26.09 17:00

Kai kunstikeskus

Carlos Monleón Gendalli töötuba Kai kunstikeskuses. Foto: Johan Henrik Pajupuu.

Kai kunstikeskus
Peetri 12

Oled oodatud Kai kunstikeskuses aset leidvasse kahepäevasesse töötuppa, mida viib läbi kunstnik Carlos Monleón Gendall ning mis on osa näitusest “Lase on tähelepanul…. pehmeneda ja laiali valguda” Kahel õhtul elavdatakse skulptuursed elemendid, mis on loodud hoidma kohta eelseisvateks tegevusteks. Me koguneme, et võtta osa Monleón Gendalli tööprotsessist inspireeritud praktikatest, mis kutsuvad süvenema ning taasleidma ühendust iseenda, teiste ning ümbritsevaga. Hoides ning kandes oma kehade ja oma hingamise raskust ning helisid, mida meie olemine loob, järgime liigutusi ja tunnetusi mis toovad meid seest väljapoole ning tagasi endasse. Me oleme vormitavad, tihedusega ning tiheduseta oleku vahealal. Kasutame pimedust ja aastaaegade voolu, et taastada süsteeme ja kudesid, mis me oleme. Me uudistame iseennast puudutavate, tunnetavate silmadega selleks, et näha oma nälga teises valguses.

Töötuba on inglise keeles, ent eelkõige on rõhk on sõnadeta, kehalisel tegevusel. Ootame huvitujaid, kel on võimalus pühendada oma aega mõlemal õhtul (26. ja 27. septembril alates 17.00).

Registreerimine lõppeb esmaspäeval, 23. septembril kell 23:59.

Carlos Monleón Gendall (sünd. 1983. aastal Madridis Hispaanias) on omandanud bakalaureusekraadi Chelsea Kunstikolledžis ning magistrikraadi Kuninglikus Kunsti­ kolledžis, mõlemad Londonis. Gendall lähtub skulptuuride ja kaasavate teoste loomisel erinevatest protsessidest ning kasutab nii elavaid kui ka mitte­elavaid materjale. Tema teosed kutsuvad esile erinevaid kehalisi tundeid ja teadlikkuse vorme, hõlmates nii mikrobioloogilisi kui performatiivseid ja sotsiaalset kehandit käsitlevaid tasandeid. Tema loomingu läbivaks jooneks on seedimi­ne sest ja tunnetuslikkusest lähtuv evolutsioon ning selle tulemuseks on bioloogilised protsessid liikidevahelisest põimumisest küberneetiliste metabolismideni.

Seotud sündmused