Sündmused

Performance: Pia Lindman „Sompio Lokka rännak“

23.11 15:41

Kai kunstikeskus

Teel Lokkat salvestama, 2019. Foto: Lauri Linna.

Kai kunstikeskus
Peetri 12
Sissepääs näitusepiletiga (6EUR/3EUR), pilet võimaldab näitust Kai kunstikeskuses külastada kahel korral.

Soome tervenduskunstnik Pia Lindman viib Kai kunstikeskuses 23. novembril algusega kell 15:41 läbi performance’i „Sompio Lokka rännak“. Performance on osa näitusest „Lase oma tähelepanul…. pehmeneda ja laiali valguda“, mis leiab aset Kai kunstikeskuses kuni 1. detsembrini.

„Sompio Lokka rännak“ tugineb kunstniku reisidele, intervjuudele, kokkupuudele Kuusamo ja Sompia piirkondades Soomes. Osalt performance, teisalt tervendussessioon, osalt lugu, mida räägitakse uidates, naastes ning rännates ning mis võimaldab osalistel saada osa Pia Lindmani kunstnikupraktikast.

www.kai.center  

PIA LINDMAN (sünd. 1965. aastal Espoos Soomes) omandas teise magistrikraadi USAs Massachusettsi Tehnoloogia instituudis (MIT) 1999. aastal. Ta elas kümme aastat New Yorgis, õpetas Yale’i Ülikooli kunstikoolis ning töötas MIT­is teadurina. Nüüd ehitab ta Soomes Fagervikis ökoküla. 2011. aastal telliti Lindmanilt näitus „Poison and Play“ Berliini Haus der Kulturen der Weltis.  Ta on viibinud Bioartsociety residentuuris Field_Notes (2013 ja 2018) Lapimaal Kilpisjärvi loodusuurimise jaamas. Lindmani projekti „Nose Ears Eyes“ tellis 32. São Paulo biennaal, „Incertezza Viva“ (2016). Aastatel 2013–2018 oli Lindman Aalto Ülikoolis keskkonnakunsti eriala professor. Seal pani ta aluse Arktikale keskenduvale võrgustikule Chill Survive, mis ühendab kunsti ja teadust, ning kutsus kokku rahvusvahelise mõttekoja The Trouble Group. Samuti korraldas ta Aaltos esimese üleilmse konverentsi „Radical Relevances Conference“ (2018). Alates 2017. aastast on Lindman Lapimaa Ülikooli põhjamaade kultuuride ja keskkonna poliitika programmi doktorant ning tema uurimistöö keskendub subsensoorsuse kontseptsioonile. Lindman on mitmeid aastaid uurinud keha kohta kultuuriruumis ning tema looming lähtub soovist ületada lõhe teaduse ja kunsti ning tervendamise ja loovuse vahel, liikudes inimkeha piiridest erinevate eluvaldkondade juurde.

Seotud sündmused